Galaxy vs Defiant
Gagxy-Admiral Freeman 2007.02.01. 17:23
Galaxy vs Defiant
A Defiant egy kis méretű jól manőverezhető és jelentős fegyverzetel biró hajó.
Kíváló képeségeket mutat a rővid és intenzív harcogba. A kis méret és a jól manőverezhetősége miat könyedén kicselezi a nagyobb hajókat (pl D' Deridex, vagy a Dominion Csatahajói)
Viszont a fegyverzetének a jelentős része előrefelé néz ezért nagyobb és hoszab csatákban hátrányba kerülhet az ellenség kisseb támadó hajói miatt. Ilyen hejzetben a Defiant csak a kíváló manüverezhetőségére
hagyatkozhat. A Defiant osztályú hajók nem tudnak jelentős szerepet betőlteni nagyobb , hosszab csatákban mivel hatalmas a fegyvereik energiafogyasztása. Ezértis inkább egyszeri intenzív igénybevételre alkalmazható.
Ezenfelűl a Defiant kíváló kisérőhajó is egyben mert a frontálís tűzereje miatt könyűszerel elbánik még a nagyobb hajókkal is. És el tud űzni bármien kalózhajót.
És kiválóan alkalmas bolygók védelmére.
A Galaxy osztály más feladatkőre tervezték. A Galaxy osztály pajzsai és fegyverei inkább védelmi célokra alkalmazhatók.
A Galaxy nagyob csatákban ideális hajó, feladatkörét tekintve egy csatában arra jó hogy megáljón az ellenséges hajók kőzőtt és a 12 db X típusú fézersorával megprobáljón elpuszítani minden kisseb hajót, és legyengiteni a nagyobb hajók pajzsát és egy adott szituációban a Type 3 tipúsú robbanó tüzelésű vetőit könyedén használhatja egyszerre tőbb célpont elpusztítására.
A Galaxy adotságai lehetővé teszik hogy nagyobb csatákat is átvészeljen, viszonylag sértetlenűl.
A áborúban töbszőr is volt példa arra hogy a Galaxyik 2-3 hajós egységeket alkotnak és egymás tűzerejét kiegészítve nagyob méretű területet tisztitsanak meg.
A Galaxy osztályt 2343 ban kezték tervezni hogy leváltsa a kiőregedett Ambassador és Oberth osztályúcsillaghajókat.
A Galaxyit a dnubula osztályhoz hasonló kinézettel tervezték meg. De sokkal kevésbé volt "tömör" mint társa. A Galaxyi osztály 15% al nagyobb let. Ezáltal tőbb hej meradt tudományos, diplomáciai, és kutatási feladatokra. Az első Galaxy osztályú hajó az Utopia Planicián készült el és a USS Galaxy nevet kapta. 2357 ben készűlt el de mégis csak 2362 ben ált szólgálatba. 20 évvel a tervezés megkezdése után.
ŰŰA Galaxy osztály hajói harci képességeikben is sokkal jobbak, mint a Nebulák. A három torpedóvető mindegyike képes egyenként tíz fotontorpedót kilőni hat másodperc alatt, miközben a 12 darab X-es fézersorral is lehetőség van a tüzelésre. A Galaxy osztálynál, mint a legtöbb Föderációs hajótípusnál a nagytávolságú fézereknek kiváló az utántöltési/lehülési ideje. A Galaxy osztály az első olyan hajóosztály, ahol a fézereknek különálló energiaellátása van, ezért a fézerek túlélési statisztikái sokkal jobbak lettek harci helyzetekben.
A Galaxy osztályú hajók a Csillagflotta első helyén álltak, de az utóbbi időben - egészen pontosan 2371-ig - nem kevesebb, mint három ilyen hajó semmisült meg, az egyik a teljes legénységgel, és azok családtagjaival együtt. Ez az aggasztó tény ahhoz vezetett, hogy az Admiralitás jelentős változtatásokat eszközölt a magmaradt három hajón és a tervezési fázisban lévő hat új Galaxy osztályú hajón egyaránt. A Galaxy osztály tragédiája szorosan összefügg az Alfa Kvadránst jelenleg is fenyegető Domíniummal. Az új hajók jelenleg is a Domínium elleni hadműveletekben vesznek részt.
A Galaxy osztály legjelentősebb változtatásai abban állnak, hogy sokkal erősebb hajtóműveket, valamint teljesen új rendszerű energiapajzsokat kaptak, melyeket kifejezetten a Domínium hajói által használt fegyverek ellen fejlesztettek ki. Jelentős változtatások történtek a hajók számítógép-rendszereiben, és néhány kisebb változtatás az alrendszerekben. Jelenleg kilenc Galaxy osztályú hajó van szolgálatban, háromnak az építése még mindig folyamatban van. Öt Galaxy osztályú hajó tevékenyen részt vett a Deep Space Nine visszafoglalásában a Dominiontól. Az osztály hajói félelmetes hírnévre tettek szert a háború alatt, elsősorban azzal a ténnyel, hogy az utóbbi időben egyetlen Galaxy osztályú hajó sem semmisült meg. Az új Galaxy osztályú hajók már tudományos és diplomáciai kapacitás nélkül készülnek, hogy ezzel is csökkentsék a hajók súlyát és így növeljék harci képességeiket a Domínium Háború idején. Ezeket a hajókat ki fogják "egészíteni" a háború után, hogy nagyobb kutatási kapacitást adjanak a Csillagflottának. Ezen a ponton persze kivételt jelentenek az új Sovereign osztályú hajók
.
ŰŰA feljavított Galaxy osztályt a Csillagflotta úgy tervezte, hogy a hajók nagyobb harci kapacitással vehessenek részt a Domínium-háborúban. A fejlesztések között van egy pár új fézersor, amelyet a gondolákon helytek el, a hajó maximális sebességét is növelték 9.9-es fokozatra, stb. Akárcsak a Nebula osztály esetén, a Csillagflotta nem közölte, hogy melyik hajó a felújított, és melyik nem.
A Galaxy felépítése:
ŰŰA csészealj szekció felépítése:
1. szint:
2. szint:
3. szint:
4. szint:
5. szint:
6. szint:
7. szint:
8. szint:
9. szint:
10. szint:
11. szint:
12. szint:
13. szint:
14. szint:
15. szint:
16. szint:
kapitányi jacht dokkja
karbantartó részleg szállások szállások, létfenntartó rendszer, fézersor gyengélkedő, orvosi laboratóriumok, iskola holofedélzetek, szállások, 2-es, 3-as komphangár Csillagbár, számítógép központ, mentőkabinok szállások, a csészealj szekció impulzus hajtóművei, a csészealj szekció másodlagos fézersora szállások, itt található a kapitány szállása is szállások 1, 2, 3, 4-es transzporterszobák, tudományos laboratóriumok, a csészealj szekció elsődleges fézersora tudományos laboratóriumok, szállások 1-es kompfedélzet, raktárak főtisztek szállásai főtisztek szállásai híd, konferenciaterem, kapitány készenléti szobája
Hajtómű szekció felépítése:
8. szint:
9. szint:
10. szint:
11. szint:
12. szint:
13. szint:
14. szint:
15. szint:
16. szint:
17. szint:
18. szint:
19. szint:
20. szint:
21. szint:
22. szint:
23. szint:
24. szint:
25. szint:
26. szint:
27. szint:
28. szint:
29. szint:
30. szint:
31. szint:
32. szint:
33. szint:
34. szint:
35. szint:
36. szint:
37. szint:
38. szint:
39. szint:
40. szint:
41. szint:
42. szint:
A Galaxy osztálí feladatkörét tekintve sokkal inkább kutató/felfedező hajó mint harci de a Dominional vivót hábóru alatt ezt a "hátrányt" is kiküszőbölték.
A Defiant osztály egy félbeszakadt projekt eredménye 2365 ben egy ójan csillaghajót akartak létrehozni ami képes Harcolni a Borgal és visszaszórítani azt.
A Tervezetben nehéz volt az előrehaladás mivel a Defiant fegyvereihez ki kellet fejlesztení nem egy új teknologiát mint pl a Quantum torpedó és a Pulzáló tüzelésű fézerágyú.
emellet megkelet oldani ezeknek a fegyvereknek az energia ellátását is . ami egy ilyen kís hajó esetében nem volt könyű.
A Tervezet második része az volt hogy olyan teknologiát fejleszenek ki amit később a Sovereing osztálynál is alkalmazhatnak.
A Borg ekőzben egy újabb támadást indított a föderáció ellen. A Defianton még tőbb honapnyi munka volt hátra mire teljesen harckész lett volna de a legénység ősszeszedte a hajót és félkészen is de megindultak a Borg ellen de mire odaértek volna az Enterprise D egy bravúros hadmüvelettel elpusztította a föld körűl keringő hajót.
Ezekután a Defiant honapokra az ürdokba kerűlt. Ott rengeteg sujós hibát találtak a rendszereiben pl hogy a hajó méretéhez képest tul nagy volt a fegyvereket kiszólgáló energiarendszer és ez sujós szerkezeti integritási hibákhoz vezetett.
Harcban a Defiant osztály elönyben lenne a kiváló manöverezhetősége miat de ha a Galaxy a fézereivel fojamatosan tüz alat tudja tartani lehetséges hogy elöbb elpuztitaná a kis Defiantot mielött az jelentős sérüléseket okozna. Mondhatnánk ugy is, hogy nincsenek egy súlycsoportban. Azonban ha a Defiant ki tudja használni a Galaxy holt tereit valószínű, hogy legyözné a nagyob társát hiszen a pulzáló tüzelésű fézerrendszerek pusztító erejének nem sok véőpajzs képes sokáig elenállni.
antianyag tárolók antianyag tárolók antianyag befecskendező reaktor raktárak raktárak környezetszabályzó rendszer, hulladékkezelő gépház, a hajtómű szekció másodlagos fézersora hátsó torpedóvetőcső környezetszabályzó rendszer szállások szállások tudományos laboratóriumok deutérium befecskendező reaktor deutérium üzemanyagtároló deutérium üzemanyagtároló deutérium üzemanyagpumpák és töltők gépészeti raktárak dokkológyűrű, elülső fotontorpedó-vetőcső létfenntartó rendszerek fő impulzus hajtóművek gépészeti laboratóriumok energiaszolgáltatás szállások szállások szállások szállások karbantartó részleg tudományos laboratóriumok leszállófedélzet irányítás, 5-ös és 6-os személyi transzporterek 2-es és 3-as kompfedélzet tudományos laboratóriumok létfenntartó rendszer vészenergia-telepek, a hajtómű szekció elsődleges fézersora a két szekció közötti zárak és működtető berendezések harci híd
|